معارف اهل بیت(ع) را مطابق استانداردهای قابل قبول مجامع علمی به دنیا عرضه کنیم
حجت الاسلام شریفی خواه گفت: با توجه به این که مکتب تشیع یک مکتب عقلانی، دقیق و مطابق با فطرت انسان است و از طرفی دل و ذهن مردم عالم تشنه این مطالب است، ما باید از سیره امام رئوف علیه السلام تبعیت کرده و تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم و در این راه هر چه زودتر ابزار لازم را فراهم کنیم تا به هدف نهایی یعنی آماده کردن دل ها برای پذیرش حکومت عدل الهی برسیم.
تاریخ انتشار : 1396/09/01

به گزارش خبرنگار خبرگزاری«حوزه» در استان کردستان، حجت الاسلام محمدرضا شریفی خواه، در مراسم عزاداری سالروز شهادت هشتمین اختر تابناک ولایت و امامت که صبح امروز در حوزه علمیه کردستان برگزار شد، اظهار داشت: آنچه در زندگانی سیاسی امام رضا(علیه السلام) با شرایط امروزه جامعه ما و وظیفه حوزه های علمیه تطابق دارد، بحث روشنگری های آن حضرت بود که در سایه آن، مردم حضرت را به عالم آل محمد(صلی الله علیه و آله) شناختند.

معاون پژوهش حوزه علمیه استان کردستان افزود: آن حضرت از بدترین شرایط یعنی تحت نظر و محصور و در چنگ دشمن بودن بهترین استفاده را کردند که شناخت دقیق حضرت از نقشه های دشمن و استفاده از داشته ها در این شرایط بود به این ترتیب که حضرت رضا(علیه السلام) از امکانات دشمن برای پیشبرد اسلام ناب استفاده کرد.

وی تصریح کرد: حضرت می دانستند که دوره ایشان؛ دوره تضارب آراء و تبادل افکار در جامعه مسلمین است و هیچ فکر و عقیده ای بالاتر از تفکر ناب اسلام و قرآن نیست، از طرفی نقشه مامون را هم می دانست که برای کوچک کردن جلوه حضرت در چشم مردم، جلساتی علمی تشکیل می داد تا با علمای بزرگ ادیان و مذاهب مختلف بحث و گفتگو کنند و شکست حضرت در این میدان که هر کسی را یارای هماوردی آن نبود، جایگاه آن حضرت و به تبع تشیع را تحت تاثیر قرار می داد، اما ایشان از این میدان استقبال کردند. تا به اینجای مساله امر عادی است و حضرت از طریق عادی حرکت کردند اما در میدان گفتگو و کار زار، علم ناب را که سر منشاء لدنی داشت و مستقیم متصل به چشمه زلال وحی بود را ارائه کرد تا علاوه بر اثبات حقانیت اسلام و ولایت، تشنگان معرفت را نیز سیراب کند.

معاون پژوهش حوزه علمیه استان کردستان ادامه داد: حوزه های علمیه هم که به فضل الهی منابع علمی ناب قرآن و اهل بیت(علیهم السلام) را در اختیار دارند و نیز از طرفی وسایل ارتباط جمعی مثل اینترنت، شبکه های اجتماعی و... در دنیای امروز به کمک آمده اند تا با بهترین بیان این سخنان و مطالب را در قالبی علمی و دقیق و مطابق استانداردهای قابل قبول مجامع علمی به دنیا ارائه و رسالت خود را انجام دهند.

حجت الاسلام شریفی خواه بیان داشت: با توجه به این که مکتب تشیع یک مکتب عقلانی، دقیق و مطابق با فطرت انسان است و از طرفی دل و ذهن مردم عالم تشنه این مطالب است، ما باید از سیره امام رئوف علیه السلام تبعیت کرده و تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم و در این راه باید هر چه زودتر ابزار لازم را فراهم کنیم تا به هدف نهایی یعنی آماده کردن دل ها برای پذیرش حکومت عدل الهی برسیم.

انتهای پیام