اساتید حوزه های علمیه بیشترین تأثیر گذاری را بر روی طلاب داشته باشند.
معاون آموزش و امور حوزه های علمیه کل کشور و مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه علمیه قم با اساتید و مدیران حوزه های علمیه استان کردستان دیدار کردند. در این دیدار اساتید و مدیران حوزه های علمیه استان با بیان مشکلات پیش روی تدریس در حوزه های علمیه و دغدغه های فکری اساتید به ارائه راهکارهایی ....
تاریخ انتشار : 1393/08/05

به گزارش خبرنگار حوزه ، آیت الله فرحانی معاون آموزش و امور حوزه های علمیه کل کشور و حجت الاسلام نواب مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه علمیه قم با اساتید و مدیران حوزه های علمیه استان کردستان دیدار کردند. در این دیدار اساتید و مدیران حوزه های علمیه استان با بیان مشکلات پیش روی تدریس در حوزه های علمیه و دغدغه های فکری اساتید به ارائه راهکارهایی در این زمینه پرداختند و مواردی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش خبر نگار حوزه آیت الله فرحانی پیش از استماع مشکلات اساتید مطالبی را پیرامون کلیات تدریس از حیث ماهیت و وظایف استاد در قبال شاگردان و طلاب بیان داشت. ایشان ضمن اشاره به  ظرفیت های مدارس علمیه استان کردستان ابراز داشت اساتید بیشترین ارتباط را با طلاب دارند لذا بیشترین تأثیر گذاری را نیز اساتید باید بر روی طلاب داشته باشند.

آیت الله فرحانی ضمن اشاره به آئین نامه های مصوب شورای عالی حوزه علمیه اظهار داشت همه باید در راستای اجرای قوانین مصوب کوشا باشیم و مدیران نیز وظیفه ای سنگین در قبال اساتید دروس علوم دینی خواهند داشت.

در ادامه اساتید و مدیران مدارس علمیه استان ضمن  بیان مشکلات و دغدغه های فکری اساتید و دانش آموختگان علوم دینی مطالبی را مورد بحث و بررسی قرار دادند. بحث تزکیه و دروس اخلاق ، توجه به تلبس طلاب شهرستانها، امنیت شغلی اساتید و ساماندهی آنها، به روز شدن کتب درسی و منطبق بر نیازهای جامعه و توجه به محتوای کتب ، توجه و اهتمام به بحث تبلیغ طلاب ، آگاهی طلاب از مسائل سیاسی روز ، نگاه ویژه به اساتید مناطق محروم ، تجهیز و رسیدگی به کتابخانه های مدارس علمیه استان و همچنین تجهیز مدارس علمیه به سیستم گرمایش با توجه به فرا رسیدن فصل سرما ، تأمین اساتید از حیث مادی و معنوی ، برگزاری کارگاه آموزشی مکرر جهت اساتید مدارس و اهتمام بیشتر به کتب مقدس قرآن کریم و نهج البلاغه امیر المؤمنین (ع)  از اهم دغدغه های فکری اساتید و مدیران بود.

خبرنگار حوزه افزود:حضرت آیت الله فرحانی و حضرت حجت الاسلام والمسلمین نواب مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه علمیه قم پس از استماع دغدغه های فکری طلاب ضمن بررسی و پاسخ برخی شبهات ابراز داشتند: مسئولین به طور متفق القول بر حمایت از مناطق محروم اتفاق نظر دارند ، لیکن نظر به اینکه تأمین منابع مالی حوزه علمیه از منابع دولتی نبوده و همچنین محدودیت بودجه موجود و همچنین وجود برخی قوانین و لزوم رعایت عدالت در اجرای قوانین، حدالمقدور مساعدت های لازم صورت خواهد پذیرفت.

شایان ذکر است معاون محترم آموزش و امور حوزه های علمیه کل کشور و همچنین مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه علمیه قم جهت بررسی مشکلات مدارس علمیه استان و پیگیری و رفع برخی مشکلات مالی و درسی، شنبه سوم آبان ماه جاری طی جلسات متعدد به نقد و بررسی مشکلات موجود جهت طرح در شورای عالی مرکز مدیریت حوزه علمیه قم به این استان سفر کرده اند.

گزارش تصویری: